6/9 Průmyslovou zónu ve Šlapanicích nechceme!

6/9 Průmyslovou zónu ve Šlapanicích nechceme!

Proč KDU Šlapanice odmítá průmyslovou zónu?

Je nejen právem, ale především povinností každého soudného zastupitele změnit názor v případě, kdy se změní podmínky, okolnosti nebo zásadním způsobem vůle obyvatel, které zastupuje.

Zastupitelská demokracie je a má být postavena přesně na tomto základě. Zastupitel by měl dokázat zodpovědně rozhodnout i proti vůli svých voličů v nutných případech. Pokud je například třeba zvýšit daně z nemovitostí, nebo poplatky za odpad. Pro tento typ rozhodnutí totiž těžko najde podporu u voličů.

V ostatních případech je jeho povinností slyšet názor svých voličů, posoudit jej z hlediska reálných okolností a řídit se jím.  V případě Šlapanické průmyslové zóny se za poslední 4 roky výrazně změnila ekonomická situace.

Zároveň pominula potřeba vytvářet v okolí Šlapanic nová pracovní místa. Dále se konečně rýsuje vyřešení dopravní situace i bez zapojení soukromého sektoru.

Všechno toto jsou racionální důvody, které vedou kandidáty za KDU Šlapanice k tomu, aby se veřejně připojili k definitivnímu ukončení projektu CTP.

Tento text vznikl jako reakce na pomluvy a otevřené útoky na sociálních sítích spojené s předvolební kampaní.

Z jejich tónů cítíme, že náš postoj je politickým protivníkům nepříjemný.

Ztratili oponenta, se kterým by se dalo  na tomto poli bojovat a tím se zviditelnit. Šlapanická průmyslová zóna byla hlavním tématem minulých voleb a strach z ní způsobil, že poslední 4 roky se rozvoj Šlapanice v mnoha oblastech výrazně zabrzdil.

Distancujeme se od dehonestujíci kampaně jakéhokoli subjektu.

Nechceme rozdělovat, ale spojovat a témata, která posunou Šlapanice dále diskutovat ve prospěch Šlapanic a jejich občanů.

Ne se točit v kruhu pomluv a osobní zášti. Nenechme znovu ve Šlapanicích zavládnout strach. Volme svobodně.

Datum článku: 27. 9. 2018


Podobné články:

Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace V pořádku