Ustavující zastupitelstvo města Šlapanice očima KDU-ČSL

Ustavující zastupitelstvo města Šlapanice očima KDU-ČSL

"Tak máme nové zastupitelstvo paní Müllerová " řekl by Švejk, kdyby žil ve Šlapanicích.

Kdo by si myslel, že ustavující zasedání zastupitelstva, bude vzhledem k rozložení sil nuda, mýlil by se. Nejzajímavější byl bod, řešící počty členů výborů. Zatímco finanční výbor byl zachován v původním počtu devíti členů, kontrolní výbor byl zúžen na sedm.

Pročpak asi jako jeden muž zamítlo koaliční zastupitelstvo návrh opozice na zachování kontrolního výboru v počtu devíti členů ? Bojí se snad naši mocipáni většího počtu členů a tím i více odvedené práce kontrolního výboru ?

Unisono hlasování „koalů“ o zamítnutí opozičního návrhu doprovázel jakýsi podivný lesk v jejich očích. A jako bych v nich na chvíli zahlédl i červenou hvězdu, srp a kladivo.

V solidní demokracii jsou vždy kontrolní orgány pevně rukou opozice. Vládnoucí místa tím dávají najevo, že se nemají čeho bát a není důvod se nenechat kontrolovat.
A u nás ? Neomezená moc je opojná. A proč velkorysost, když všichni ví, kdo je ve Šlapanicích pánem.

Za zmínku stojí už jen hezké přeřeknutí paní starostky, která v úvodní řeči pronesla: „Cílů není mnoho, ale snad se je podaří zrealizovat.“ Inu v minulém volebním období nebylo cílů málo, zato se jich nemnoho podařilo zrealizovat. Budeme všichni držet palce, aby změna politiky vyšla.

                                                                                                                                Ing. Tomáš Lejdar

                                                                                                                                nezávislý kandidát KDU-ČSL

Datum článku: 14. 11. 2018


Podobné články:

Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace V pořádku