4/9 Pozemky na Ponětovské

4/9 Pozemky na Ponětovské

Plánovaný prodej pozemků v lokalitě Ponětovská bylo několikahodinové téma na červnovém zastupitelstvu města. Jako opozice jsme dosáhli toho, že zatím nezvítězily osobní zájmy a prodej byl pozastaven.

 

Půda je strategickou surovinou, v našem krásném městě, stejně jako na celé planetě Zemi.

Je jí jen omezené, konečné, množství a další půdu nebo chcete-li pozemky, prostě nevyrobíme. Mohou se jen měnit vlastníci, ale půdy jen stěží bude více.

Myslíme si, že k tak zásadnímu rozhodnutí jako je prodej pozemků v lokalitě Ponětovská je zapotřebí přistupovat velmi zodpovědně a rozvážně.

Nelze se pustit bezhlavě do prodeje pozemků, aniž by byla dořešena celková infrastruktura lokality. Návrh současného vedení města na prodej lukrativních pozemků (orné půdy) developerovi, který zde plánuje jen a pouze bydlení bez dalších služeb, je dle našeho názoru velmi nemoudrý a nehospodárný.

Náš názor je nejdříve zvážit, zda vůbec tyto pozemky prodávat. Pokud ano, pak navrhujeme nejprve vyřešit celkovou dopravní obslužnost v této části Šlapanic.

Dále pozemky zasíťovat, vybudovat infrastrukturu a nabízet k prodeji za mnohem výhodnějších podmínek pro město.

Mohli by zde navíc vyrůst i startovací byty pro mladé rodiny, byty pro seniory, mateřská školka, obchod apod.

Datum článku: 8. 9. 2018


Podobné články:

Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace V pořádku