Hana Kovářová

Ve Šlapanicích žiji celý svůj život, jsem rodačka. S manželem Radimem jsme před nedávnou dobou učinili klíčové rozhodnutí a Šlapanice si vybrali také jako náš společný domov.
Koupili jsme a zrekonstruovali byt ve "starých bytovkách", ve kterém s dětmi žijeme. Vzhledem k tomu, že syn a dcerka jsou ještě mimina, většinu mého času v současné době zabere péče o ně.
  
Jsem absolventkou šlapanického gymnázia, titul Mgr. jsem získala na brněnské právnické fakultě. "Právničině" se moc nevěnuji, už 10 let se pohybuji v oblasti vzdělávání. Pořádám kurzy, semináře, věnuji se volnočasové aktivitě dětí (letní tábory, výlety). Problematika školství, vzdělávání a obecně osobního rozvoje je mou prací a koníčkem zároveň.
  
Jsme s manželem oba poměrně aktivní a společenští lidé, není nám lhostejné, kde žijeme a snažíme se o prostředí kolem sebe pečovat a zlepšovat jej. To je jeden z hlavních důvodů, proč jsem se rozhodla spojit síly s místní KDU-ČSL. Podle mé zkušenosti je to parta velmi pracovitých a schopných lidí a pro naše město toho hodně udělali. V současné době jsem místopředsedkyně místní organizace. Poslední 4 roky, kdy jsme se ocitli v opozici, pro nás byly velmi oživující, byl to čas pro nadechnutí se. Podařila se nám omladit členská základna, poučili jsem se z minulých chyb a jsme připraveni se opět naplno pustit do práce pro naše město.
  
Byla jsem členkou Komise pro informace a média, která je poradním orgánem Rady města (zejména pro vydávání Zpravodaje). Práce to byla zajímavá, i když místy poměrně frustrující. Jsem přesvědčena o tom, že by město mělo se svými občany komunikovat lépe a otevřeněji, nebát se řešit nepříjemná témata. Další výzvou je dostupnost zdravotnické péče, která se u nás spíše snižuje než zvyšuje. Město se musí pokusit zajistit pro svoje občany (hlavně pro ty v důchodovém věku, kteří nemají možnost za lékařem dojet) specializované ordinace. Věcí na řešení a zlepšování je spoustu, jen doufám, že budeme mít brzy opět možnost řešit je aktivně, ne jen z pozice opozice.

Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace V pořádku