2/9 Koupaliště ve Šlapanicích

2/9 Koupaliště ve Šlapanicích

Jedná se o téma, které se v našem městě probírá a probíralo mnohokrát. Také si jistě mnozí z nás pamatujeme, že ve Šlapanicích kdysi koupaliště bylo a mnozí také na zástupy lidí, kteří v horkých dnech táhli od konečné trolejbusu po Nádražce směrem ke koupališti. Je zbytečné se dnes už zabývat otázkou, proč původní Šlapanické koupaliště zaniklo. Možná v tom hrály roli nějaké osobní zájmy, rozsáhlé investice či vysoká záporná čísla v městském rozpočtu. Žádné městské koupaliště totiž nikdy nebylo výdělečné. Vždy bylo dotováno městem.

Naším cílem je postavit chybějící koupaliště v areálu bývalého cukrovaru. Jedná se o místo, které vybízí k umístění právě takto cenného a žádaného vybavení města.  Máme jedinečnou příležitost vytvořit místo, kde se budeme rádi scházet, kde nám bude dobře, přímo uprostřed Šlapanic. Místo, které nemusí sloužit jen v letních měsících, ale když to vymyslíme správně, bude možné se zde bavit a trávit volný čas po celý rok. 

Koupaliště v místě smutně proslulého Šlapanického „brownfieldu“ není žádná převratná myšlenka. Snad všechna Šlapanická uskupení kandidující v podzimních volbách mají plán postavit v cukrovaru koupaliště. To dává velkou naději, že koupaliště v dohledné době opravdu bude.  Bez ohledu na příslušnost k té které volební straně nebo uskupení, vyzývá KDU všechny, abychom projekt koupaliště ve Šlapanicích dotáhli do úspěšného konce.  Jsme přesvědčeni a těšíme se, že někdy během příštích čtyř let zástupci všech uskupení reprezentující obyvatele Šlapanic, změří síly v novém, moderním plaveckém bazénu při jeho otevření. My už jsme začali trénovat .... :-)

Datum článku: 23. 8. 2018


Podobné články:

Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace V pořádku